Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Архів вокально-хорового конкурсу-фестивалю
“Хай пісня скликає друзів” ‎(2007-2014)
Відбувався під патронатом Народного депутата України Віталія Курила

2007

У Луганську відбувся І Відкритий вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів», метою якого є популяризація вокально-хорового співу; виявлення талановитих виконавців і розкриття їх творчого потенціалу; створення умов для встановлення творчих контактів і зміцнення зв’язків із вокально-хоровими колективами, солістами-вокалістами та їх керівниками.

Конкурс-фестиваль радо зустрів учасників у стінах Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Тридцять два хорові колективи з Луганської та Донецької областей взяли учась у новому молодіжному форумі.

За підсумками конкурсних днів головну перемогу Конкурсу-фестивалю – Гран-прі виборов Старший дитячий хор «Scerzo» Школи мистецтв естетичного виховання №2 (м. Луганськ). Керівник колективу – доцент ЛНУ імені Тараса Шевченка Ольга Чурікова-Кушнір.

2008

У Луганському національному університеті пройшов ІІ Відкритий вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів».

Цього року Луганськ почув виступи 23 дитячих хорових колективів з Донецької, Дніпропетровської областей та нашого регіону. Усього на Фестиваль приїхало близько 800 учасників. У репертуарі колективів були і класичні твори, і український фольклор. Гран-прі Фестивалю отримали вихованці Молодогвардійської музичної школи, хор старших класів під керівництвом Вікторії Юнди за виконання української народної пісні «Ой чий то кінь стоїть» і твору Модеста Мусоргського і Віктора Соколова «Избушка на курьих ножках». Діти отримали приз від президента ЛНУ Віталія Курила – телевізор.

Нагороди від Управління культури Луганської облгосадміністації в особі Ганни Овчаренко отримали Сєвєродонецький хор старших класів «Надія» і хор старших класів «Серебрянные голоса», які розділили перше місце. Переможці отримали по домашньому кінотеатру. Музичні центри у подарунок одержали колективи, що посіли другі місця. Це – Лутугинській хор старших класів «Рапсодія», хор старших класів «Пролісок» (селище Ювілейне) і Краснодонський хор старших класів дитячої школи мистецтв.

Луганський хор молодших класів «Ромашка», хор старших класів «Едельвейс» міста Антрациту розділили третє місце. Кожен колектив отримав по магнітофону.

За художньо-естетичне виховання школярів і за активну участь у концертних програмах дитячої хорової філармонії «Хай пісня скликає друзів» проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Бабічев нагородив листами подяки заступника директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи №21 м. Луганська Світлану Плещенко, заступника директора з навчально-виховної роботи загальноосвітньої школи №2 м. Луганська Тетяну Саморокову.

Від профспілки студентів ЛНУ Володимир Мороз нагородив грамотами й солодкими призами за яскраве виконання хорових творів хор молодших класів «Дзвіночок», хор молодших класів «Ромашка», хор молодших класів «Сверчок» і хор старших класів «Пролісок».

Від Центру народної творчості нагороджені грамотами за вагомий внесок у розвиток хорового виконання хор старших класів «Едельвейс» (м. Антрацит) і хор старших класів «Зачарована пісня» (м. Лутугіне).

За концертно-виконавську діяльність і пропаганду хорового мистецтва в Україні гоова профспілкової організації викладачів і співробітників Сергій Севрюк нагородив дипломом гостей фестивалю – ХОР ДИТЯЧОЇ ХОРОВОЇ ФІЛАРМОНІЇ ЛНУ імені Тараса Шевченка (керівник – доцент ЛНУ Ольга Чурікова-Кушнір, концертмейстери хору Людмила Скрипнікова і Лариса Лабінцева). Колективу був дарований магнітофон.

Також від президента ЛНУ імені Тараса Шевченка Віталія Курила, начальника управління культури і туризму Ганни Овчаренко і в.о. ректора ЛНУ імені Тараса Шевченка Сергія Савченка за розвиток хорового мистецтва в Україні і створення умов для підтримки дитячого хорового виконання листи подяки отримали директор ДМШ №6 (м. Луганськ) Ю.Демянюка, директор ДМШ №17 (м. Дніпропетровськ) Л.Добровольська і директор загальноосвітньої школи (м. Лутугино) Н.Іващенко.

Гість Фестивалю професор Донецької державної музичної академії імені Сергія Прокоф’єва Олександр Шадурській висловив щире захоплення ідеєю луганських колег і побажав Фестивалю зростати й розвиватися.

«Пісня має велику силу, вона може об’єднати багато людей, а хоровий дитячий спів дійсно може творити дива!», – упевнена доцент кафедри співу і диригування Інституту культури і мистецтв ЛНУ Ольга Чурікова-Кушнір, організатор Фестивалю.

Ще рік тому організатори й уявити собі не могли, наскільки швидко їх Фестиваль завоює популярність і визнання в Україні. Ідею створення хорового фестивалю такого рівня Ольга Чурікова-Кушнір утілювала в життя кілька років. У результаті І Відкритий вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» пройшов у квітні 2007 року. Це була блискуча подія. Фестиваль відразу знайшов відгук у серцях і дітей, і музичних педагогів. Це був перший крок до бажаної мрії – відкриттю Дитячої хорової філармонії. І 1 жовтня 2007 року в Міжнародний день музики в Луганську з’явилася однойменна Дитяча хорова філармонія, аналогів якої не існує ні в Україні, ні за її межами. Філармонія працює при Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка, і стала творчою лабораторією для студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка. У рамках Фестивалю в ЛНУ пройшла науково-практична конференція «Формула творчості: теорія і методика художньої освіти».

На сьогодні Філармонія об’єднує понад 30 творчих колективів. Завдяки цьому проекту про таланти луганських дітей дізналися в Україні й у світі. Колективи беруть участь у самих різних культурних проектах регіону. Виступають на обласній, міжнародній сценах, діляться теплом своєї творчості в дитячих будинках.

2009

Днями завершився ІІІ Відкритий вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів», в якому 15 дитячих хорів виборювали гран-прі конкурсу.

От уже третій рік у Луганську під патронатом Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Хоровий фестиваль збирає у концертних залах прекрасні дитячо-юнацькі хорові колективи не тільки з України, а й з ближнього зарубіжжя. Це дитяче свято дарує глядачам яскраві зустрічі з хоровим мистецтвом, допомагає виконавцям краще пізнати один одного й обмінятися творчими здобутками.

Виконання дитячими колективами творів на високому рівні завжди знаходить найгарячіший відгук у публіки. Ще довго у серцях і душах глядачів відлунням хорового співу живе Фестиваль до свого наступника.

«У Фестивалю гідне сьогодення і, переконаний, – ділиться думками президент ЛНУ Віталій Курило, – велике майбутнє».

Цього року 15 хорових колективів виборювали гран-прі Фестивалю. Кожен колектив був гідний цієї нагороди, чим й було ускладнено роботу журі на чолі з австрійським композитором, диригентом, професором Віденської музичної академії Куртом Шмідом.

«Я сподіваюся, – говорить голова журі, – що це свято допоможе відчути духовне єднання у світі музики професійним музикантам, артистам-початківцям і шанувальникам хорового співу».

Особливо високий рівень виконавства хорового співу було продемонстровано у другий конкурсний день. Цього дня виступили 10 колективів з Ровеньків, Сєвєродонецька, Харцизька, Таганрога (Російська Федерація), Донецька, Кривого Рога й Артемівська.

Володарем Гран-прі Фестивалю за одноголосним рішенням компетентного журі став Юнацький хор Криворізького обласного музичного училища «Оріана». Під керівництвом Катерини Фокіної й акомпанемент Тетяни Кадук. Колектив виконав 4 твори, серед яких: «Божественна літургія №1» святого Іоанна Златоуста №1, 14 Л.Дичко, «Ой, на горі сніг біленький» В.Стеценка, «Stabat Mater» (частина VIII) Дж. Пєрголєзі та «Сонце заходить» В.Іконніка.

8 колективів стали лауреатами і 2 дипломантами Фестивалю у категоріях старший дитячий хор, юнацький хор і молодший хор. У номінації: «Хори центрів творчості дітей та юнацтва, палаців культури та ін.» лауреатами І ступеня стали старші і юнацькі хори відповідно: хор «Радуга» (м. Таганрог) і хор «Кантилена» (м. Маріуполь). Лауреатами у номінації «Хори шкіл естетичного виховання» серед молодших і старших хорів відповідно стали: І ступеня – хор «Сонячний струмок» (м. Харцизьк), ІІ ступеня – хор «Ромашка» (м. Луганськ) і хор «Scerzo» (м. Луганськ), ІІІ – хор дитячої музичної школи мистецтв №1 (м. Ровеньки) та хор «Рапсодія» (м. Лутугине). Диплом IV ступеня отримав старший дитячий хор «Гармонія» (м. Луганськ), а диплом V ступеня – молодший дитячий хор дитячої музичної школи №2 (м. Сєвєродонецьк). У номінації «Хори вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації» лауреатом ІІ ступеня став хор Артемівського музичного училища імені Івана Карабиця.

Завдяки спонсорам Фестивалю (Брокбізнесбанк, «Злагода») переможці, лауреати та дипломанти були відзначені цінними подарунками. Так, лауреати І і ІІ ступенів отримали магнітофони та музичні центри, лауреати ІІІ ступеня – DVD. Від кафедри дизайну ЛНУ дипломанти та учасники отримали настінні годинники з логотипом Фестивалю. Головний приз – телевізор – отримали володарі Гран-прі. Окремим подарунком DVD був відзначений хор хлопчиків «Ліга» (Донецьк).

Привітав переможців і вручив подарунки заступник начальника управління АКБ «Брокбізнесбанк» Олександр Трофімов, в.о. ректора ЛНУ Сергій Савченко, проректор з науково-педагогічної роботи ЛНУ Олександр Бабічев і завідуюча кафедрою дизайну ЛНУ Олена Пономарьова.

«Хорове мистецтво на Україні є невід’ємною складовою національної культури, – відзначив Сергій Савченко. – Воно охоплює всі сторони життя і має велике значення».

Крім колективів були відзначені і кращі концертмейстери – Олена Андрєєва (Артемівськ), Анатолій Воскресенський (Харцизьк) та Лариса Лабінцева (Луганськ).

Від голови журі за емоційне виконання творів, краще виконання духовної музики та краще виконання творів а capella окремі колективи були відзначені почесними грамотами.

Особливими стали й подарунки від ректорату Луганського національного університету – колективи отримали комплекти книжкових матеріалів. Керівники колективів отримали комплект книжкової продукції, до якого увійшли такі книги, як: «Диалектика „недостающего” и „избыточного” в образовательном пространстве» авторського колективу Б.І. Коротяєва, В.С. Курила, В.В. Третьяченко та посібник В.В. Демиденко «Мистецтво у світоглядному вихованні». Крім усіх подарунків, кожен учасник Фестивалю отримав по дві книги: «История Луганского края» авторів В.С. Курило, І.Ю. Бровченко, О.А. Климов та збірку творів Василя Голобородька «Посівальник».

Фестиваль «Хай пісня скликає друзів» дійсно став справжньою столицею хорового мистецтва, куди із відкритим серцем, любов’ю до хорового співу й щирим зізнанням у любові до музики збираються всі під щасливі дитячі голоси.

«Організатори Фестивалю, поза сумнівом, – висловив думку координатор Фестивалю Олександр Бабічев, – подарували усім нам чудове хорове свято».

Фестиваль народився й процвітає завдяки чудовій людині, майстру своєї справи, керівнику Дитячої хорової філармонії, доценту кафедри співів і диригування Ользі Чуріковій-Кушнір. Саме її ідеї стали реалізованими у творчій лабораторії Філармонії – Вокально-хоровому конкурсі-фестивалі.

2010

Укотре Луганськ подарував справжнім шанувальникам високого жанру вокально-хорового мистецтва зустріч із музикою – IV Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів».

Сьогодні відбувся світковий гала-концерт, участь в якому взяли лауреати 1-3 ступенів, дипломанти та володарі гран-прі. Переповнена глядачами велика актова зала з кожним виходом на сцену просто вибуховувала оплесками.

Не дивлячись на те, що учасники Фестивалю представляли різні культури, усе ж таки більшість з цих талановитих конкурсантів були представники нашої країни. Така поширена любов до музики не випадкова. За легендою, коли Господь Бог розподіляв блага народам світу, Україна була в черзі останньою. Коли нарешті дійшли до неї, у Господа вже нічого не залишилося, окрім пісні, яка й дісталася українському народові. Саме тому українська співуча мова та велика кількість обдарованих українців складаються в поняття «співуча нація», а саме Луганськ завдяки Фестивалю став столицею вокально-хорового мистецтва.

На гала-концерті пройшли урочисті нагородження по кожній з номінацій. Так, вручення нагород змінювалися виступами учасників. Лауреатами І ступеня у номінації «Академічний сольний спів» стали представник України Денис Жданов, студент Херсонського музичного училища (IV вікова категорія) та представниця Китаю Лінь Є, студентка Київської музичної академії імені П.Чайковського (V вікова категорія).

У номінації «Вокальні ансамблі» Лауреатами I ступеня стали: Квартет «Сяйво»: Камєнєва Ірина, Чистякова Карина, Аксайська Людмила, Хомутова Діана (ІІІ вікова категорія). У V віковій категорії: Дует: Є Сянь Вей та Лінь Є, с туденти Київської музичної академії імені П.Чайковського та Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка; Дует «Barbie» : Самарська Катерина, Бабєнко Олександра, студенти Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та Луганського Східноукраїнського національного університету імені В.Даля; Вокальний ансамбль студентів (Китай) Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Володарями перших місць у номінації «Естрадний сольний спів» стали представники України: Сергій Черепахін (І вікова категорія), Поліна Фуйор (ІІ вікова категорія) та у IV віковій категорії Олександра Бабенко.

Хорові колективи розподілили лаври перемоги наступним чином: у II віковій категорії Хор «Scherzo» школи мистецтв естетичного виховання № 2; Хор студентів «Світанок» Мелітопольського вищого училища культури та Хор дитячої школи мистецтв № 9 у ІІІ віковій категорії. До речі, володарями єдиного гран-прі Фестивалю є учасники саме цієї номінації – Камерний хор студентів Таганрогського державного педагогічного інституту.

Переможців та учасників привітали в.о. ректора Луганського національного університету імені Тараса Шевченко Сергій Савченко, проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Бабічев, директор «Інституту Конфуція» Сергій Харченко та інші. Усі вони відзначили, що з кожним роком вокально-хоровий фестиваль росте, як за рівнем проведення, та і за географією учасників. Завдяки цьому святу Луганськ став одним зі справжніх світлиць музичної культури.

Як будь-яке свято не обходиться без подарунків, так и фестивальна феєрія не пройшла без сюрпризів. Окрім основних нагород, окремі конкурсанти були відзначені членами журі. Від голови журі ряд учасників отримали дипломи, а Денис Жданов (переможець у номінації «Академічний сольний спів») отримав запрошення на двотижневий майстер-клас у Відень (Австрія), який він отримав від Курта Шміта за фінансової підтримки «Райффайзен Банк Аваль».

Партнери Фестивалю – Міжнародний фестивальний комітет «Жизнь городов» (м. Москва) – нагородили Вокальний ансамбль (Китай) студентів Інституту культури і мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка поїздкою до Пекіну; Хор «Ромашка» школи мистецтв естетичного виховання № 2 (Україна) – поїздкою до Італії, а Народний хор студентів Луганського національного аграрного університету запрошений на Міжнародний фестиваль до Іспанії. За розповсюдження національної культури у світі та вагомий внесок у розвиток пісенного мистецтва «Жизнь городов» нагородив дипломами Дует: Олександр Козулов і Валерія Проскурня (Україна), Вокальний ансамбль «Серебряные звоночки» (Росія), Театр пісні «Непоседы» (Україна), Хор «Clarino» (Україна).

Фестивальний комітет не обійшов стороною й керівників учасників фестивалю, які були відзначені подяками.

Вокально-хоровий фестиваль «Хай пісня скликає друзів» з першого дня став унікальним явищем, навколо якого вже склалися легенди, історії, а головне – традиції. Одна з таких традицій – виконання фестивальної пісні «Хай пісня скликає друзів», що об’єднує сотні учасників. Щороку саме цією піснею, яку виконують усі хорові колективи, завершується фестиваль.

2011

У Луганську відбувся V Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів». Форум проходив на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка під патронатом Народного депутата України Віталія Курила.

На гала-концерті було підведено підсумки, а також визначено кращих із кращих. Участь у гала-концерті взяли володарі Гран-прі і ряд лауреатів конкурсу.

Величезне культурне значення Фестивалю, значний внесок у розвиток молодіжної вокальної творчості відзначали всі, хто виходив на сцену, щоб привітати учасників і переможців. Серед них: ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка Сергій Савченко; директор Інституту Конфуція при ЛНУ з китайської сторони, доктор філологічних наук, професор Гао Юйхай; проректор з науково-педагогічної роботи ЛНУ Олександр Бабічев і члени журі. Слова подяки за особливу роль в організації та підтримці конкурсу висловили на адресу ідейного натхненника – директора Фестивалю, кандидата педагогічних наук Ольги Чурікової-Кушнір.

«Не дивлячись на те, що підготовка Фестивалю та його проведення – нелегкий захід, я й усі його організатори отримують велике задоволення, – розповіла Ольга Чурікова-Кушнір. – Наша команда добре складена і представлена виключно творчими людьми, які «вболівають» за улюблену справу. Головною нагородою за наші безсонні ночі і напружені дні роботи є реакція зали – щасливі голоси дітей».

Нагадаємо, що цього року музичний форум проходив у Луганську з 9 по 12 березня. Його учасниками стали більше 20 хорових колективів, понад 20 вокальних ансамблів, 70 естрадних виконавців, 50 солістів академічного співу і ряд виконавців фольклору. Географія учасників з кожним роком зростає, збираючи друзів з різних міст України, Росії, Китаю, Австрії. Вік учасників – від 6 до 25 років.

Чотири конкурсні дні невтомне журі, очолюване австрійським композитором, диригентом, професором Віденського університету музики та образотворчого мистецтва, художнім керівником Віденського семінару Куртом Шмідом, оцінювало різноманітні таланти хлопців і дівчат-конкурсантів. Учасники змагалися в п’яти номінаціях, найпопулярнішим з яких виявився «естрадний сольний спів», а також «академічний сольний спів», «вокальні ансамблі» і «хоровий спів». Номінація «народний сольний спів» за кількостю учасників незначна, але була представлена одними з найсильніших вокальних голосів.

Так, Лауреатом I ступеня в номінації «Народний сольний спів» (ІІ вікова категорія) стала Анастасія Шелоєвських (Купріянцева) – м. Славгород, Білорусь.

У номінації «Естрадний сольний спів» Лауреатами І ступеня стали представник І вікової категорії – Сергій Черепахін (м. Луганськ); ІІ вікової категорії – Дарина Усачова (м. Жовті Води) і Ганна Сирик (м. Старобільськ); ІІІ – Яна Амельченко (м. Луганськ).

Лауреати І ступеня в номінації «Академічний сольний спів» – представники III вікової категорії – Віталій Лашко (м. Харків) і IV вікової категорії – Катерина Бурік (м. Донецьк).

Переможцями в номінації «Вокальні ансамблі» стали представники ІІ вікової категорії: Вокальний ансамбль «Allegro» (м. Луганськ), Тріо «Колібрі» (м. Свердловськ), Фольклорний ансамбль «Купалачка» (м. Клічєв, Білорусь), Вокальний ансамбль «Юніор Бомонд» (м. Новопськов). Також Лауреатом І ступеню в IV віковій категорії став Вокальний ансамбль китайських студентів (Китай) Інституту культури і мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Найтрадиційнішою і найскладнішою номінацією пісенного конкурсу вже протягм 5 років залишається номінація «Хоровий спів». Саме з цієї номінації починався колись вокально-хоровий фестиваль у Луганську.

У І віковій категорії Лауреатом І ступеню став хор «Радість» (м. Донецьк) ІІ віковій категорії – хор «Радість» (м. Стаханов) ІІІ віковій категорії – хор «Кантилена» (м. Маріуполь), IV віковій категорії – хор національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди (Харків). Володарем Гран-прі став хор музичного училища ім. М.І. Глінки (м. Мінськ, Білорусь).

Спеціальними призами Фестивалю було нагороджено низку колективів. Серед них: вокальний ансамбль «Азарные нотки» (м. Алчевськ), керівник –Олена Якубенко; тріо «Колібрі» (м. Свердловськ), керівник – Ірина Бобровська; вокальний ансамбль «Ассорти» (м. Таганрог), керівник – Ольга Медік; фольклорний ансамбль школи мистецтв (м. Шахтерськ), керівник – Тетяна Лозовська, а також хор школи мистецтв № 5 (м. Стаханів), керівник – Олена Румянцева.

Переможці нагороджені! V Міжнародний вокально-хоровий фестиваль пройшов, але через рік Луганськ знову зустріне обдарованих і талановитих молодих музикантів на наступному VІ Фестивалі. До нових зустрічей!

2012

9-12 березня Луганськ зустрічав учасників VI Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів», який проходив у стінах Луганського національного університету імені Тараса Шевченка під патронатом президента ЛНУ, народного депутата України Віталія Курила.

VI Фестиваль зібрав понад 300 учасників з 6 країн світу. Цього року змагатися за звання кращих прибули колективи з Росії (Таганрог, Азов, Ростов-на-Дону), Білорусі (Кличев, Мінськ, Рогачов), Сербії, Китаю, Австрії та, звичайно ж, України (Луганськ, Черкаси, Харків, Одеса, Донецьк, Чернігів, Маріуполь).

За 6 років ідея розвитку вокально-хорового мистецтва об’єднала більше 5 тисяч учасників Фестивалю. Цього року конкурсні виступи проходили в 4 номінаціях: «Хоровий колектив», «Вокальні ансамблі», «Академічний сольний спів» і «Естрадний сольний спів».

«Все більше і більше дітей і молоді розкривають свої виконавські здібності на сцені Фестивалю, – розповіла директор фестивалю, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри співів і диригування Інституту культури і мистецтв ЛНУ Ольга Чурікова-Кушнір. – Кращим виконавцям Фестиваль робить професійні подарунки. Володарі гран-прі цього року – вокальний ансамбль «Allegro» (м.Луганськ) – отримали в подарунок музичний центр. А на Фестивалі 2010 р. Денис Жданов (м.Херсон) після блискучого виступу отримав стипендію на двотижневий майстер-клас у Відні від австрійського композитора Курта Шміда.

Кожен сезон – це відкриття. Минулого року гран-прі завоювали представники Білорусії: солісти і хор Мінського музичного училища імені М.Глінки. Також оригінальністю свого виконання вразив як членів журі, так і слухачів хор китайських студентів ЛНУ».

В нашому вузі впевнені, що скоро Луганськ знатимуть у світі як місто молодіжних фестивалів. «Сьогодні важко повірити, що лише 6 років тому цей проект робив перші кроки, – поділився думкою президент ЛНУ Віталій Курило. – Сьогодні Фестиваль успішний і перспективний. Він привертає до Луганська людей з творчим мисленням, світлих, креативних, справжніх особистостей. Цей Фестиваль став міжнародною візиткою Луганщини. Ми прийшли до висновку, що Луганськ повинні знати у світі як місто молодіжних фестивалів. Влітку в наш регіон приїдуть учасники студентського танцювального фестивалю. До ідеї його проведення підключилися всі вузи області. Ці проекти допоможуть створити в нашому місті сучасний культурний бомонд, і луганська сцена стане знаковою і стартовою для майбутніх зірок світового рівня».

У квітні організатори Фестивалю і студенти ЛНУ обіцяють порадувати луганчан «Венеціанським карнавалом». Усі гості опиняться в особливій атмосфері середньовічного свята: старовинні конкурси, шаржи, фотомайстерні та ін. У концертно-конкурсній програмі 4 номінації: «серенади», «маски», «сонети» (середньовічна поезія) і «танці». Кульмінацією стане вогненна феєрія. Це буде вуличний хід на чолі з Королем і Королевою карнавалу.

2013

Підведено підсумки VІI Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів», який вже сьомий рік поспіль проходить у Луганську під патронатом ректора Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Віталія Курила.

З кожним роком цей музичний форум розширює географію своїх учасників – молодих талановитих людей, прагнучих до самих високих успіхів у вокальному і хоровому мистецтвах. Цього разу на Фестиваль приїхало близько 200 учасників, серед яких представники з Китаю, Молдови, Румунії, Білорусі, Росії та України. Це й минулорічні конкурсанти, і нові учасники.

Конкурс зазвичай тривав кілька днів, з 9 по 12 березня. Увесь цей час тривали конкурсні виступи за номінаціями. Це – хоровий спів, вокальні ансамблі, академічний сольний спів, естрадний сольний спів, народний сольний спів. Цього року з’явилася нова номінація – вокал-дебют. Участь у ній взяли зовсім юні таланти віком 6 років.

«Той масштаб і статус, які зараз має наш форум говорить про головне – музика була і є затребуваною в будь-якому віці і будь-якому жанрі (нагадуємо, що конкурсна програма передбачає, як академічний, так і естрадний, і народний співи)», – розповідає його організатор, виконавчий директор Фестивалю Ольга Чурікова-Кушнір.

«Надзвичайно цікаво організовувати молодіжний фестиваль, – зізнається Ольга Дмитрівна, – адже емоції молодих талановитих виконавців і колективів щирі й надзвичайно зворушливі. Вдячний дитячий погляд і посмішка варті багато чого».

Усі конкурсні дні виступи оцінювало високоповажне мастите журі, яке за традицією очолив австрійський, композитор, диригент, професор Віденського університету музики та образотворчого мистецтва, художній керівник Віденського музичного семінару Курт Шмід. До членів журі цього року приєдналися Заслужена артистка України, доцент кафедри вокалу й хорового диригування Луганської державної академії культури і мистецтв Людмила Манасян, а також директор ООО Незалежної теле-, радіокомпанії «ІРТА» Кароліна Полтавська.

Останній конкурсний день Фестивалю завершився великим гала-концертом, де відбулося нагородження Лауреатів І ступеню, а також було оголошено володаря Гран-прі. Участь у гала-концерті взяли найкращі учасники конкурсу.

Так, Лауреатами І премії стали: у номінації «Академічний сольний спів» Азаріїл Ільницький (м. Луганськ), Денис Глущенко (м. Костянтинівка), Владислав Нелін (м. Чернігів), Лоліта Бурлаченко (м. Чернігів), Денис Жданов (м. Київ) , «Естрадний сольний спів» – Мілєна Куразян (м. Стаханов), Аліна Третяк (м. Жовті Води), Марія Кодряну (Молдова), Ольга Куданова (м. Київ), «Народний сольний спів» – Владислава Будчана (м. Жовті Води), Діана Качура (м. Свердловськ), Аліна Черкун (м. Київ) та Кристина Кувайцева (м. Луганськ). Серед колективів перші місця посіли: у номінації «Вокальні ансамблі» Дует Дошина Дар’я, Коляда Тетяна (м. Горлівка), Дитячий шоу-кліп театр «Будьмо разом» (м. Дніпропетровськ), Вокальний ансамбль «Мелодіка» (м. Суходільськ), Вокальний ансамбль «Прем’єра» (м. Алчевськ), Тріо «Колібрі» (м. Свердловськ), Вокальний ансамбль «Allegro» (м. Луганськ), Дитячий шоу-кліп театр «Будьмо разом» (м. Дніпропетровськ) у другій віковій категорії, Дует Мусвік Ірина, Савіна Людмила (м. Луганськ).

У номінації «Хоровий спів» Лауреатами І премії стали: Хор «Веселка» (м. Донецьк), Хор «Ромашка» (м. Луганськ), Хор «Сонечко» (м. Новопсков), Хор «Scherzo» (м. Луганськ), Хор старших класів «Едельвейс» (м. Антрацит), Студентський хор Сєверодонецького обласного музичного училища ім. С. Прокоф’єва, Студентський хор «Світанок» (м. Харків).

Камерний хор «Лелеченьки» Школи української культури та мистецтв імені Олеся Гончара (м. Дніпропетровськ) став володарем Гран-прі.

Усі переможці отримали дипломи, кубки та спеціальні призи й подарунки.

Одним із сюрпризів для учасників стали сертифікати від інформаційних партнерів вокально-хорового конкурсу. Володарям таких сертифікатів надається право на безкоштовну інформаційну підтримку протягом поточного року у певному ЗМІ.

Представники телеканалу «ІРТА», газети «ХХІ век», щотижневика «Неделя» та глянцевого журналу «Бульвар» протягом усіх конкурсних днів спостерігали за конкурсантами й обрали найкращих. Так, сертифікати від «ІРТА» отримали хорові колективи «Scherzo», «Джерело», «Сонечко», вокальний ансамбль «Прем’єра», тріо «Колібрі»; від «Неделя» – хорові колективи «Scherzo», «Джерело»; від «Бульвар» – тріо «Колібрі»; від «ХХІ век» – вокальний ансамбль «Allegro».

2014

Молдовани, румуни, китайці та українці заспівали в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка. Хлопців і дівчат з різних країн світу в Луганську зібрав VIII Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів».

За традицією Фестиваль проводиться в перші дні весни у ЛНУ. Конкурс тривав з 9 по 12 березня. Учасники з Молдови, Румунії, Китаю та України, а це більше 130 солістів і 40 вокальних і хорових колективів, декілька днів боролися за перемогу в різних номінаціях. Серед них сольний вокал у 3-х жанрах: естрадний, народний і академічний, а також хоровий спів і вокальні ансамблі. Абсолютним переможцем Фестивалю і володарем Гран-прі став Народний вокально-хоровий колектив «Кантилена» (м. Маріуполь). Вони заспівали без слів. В академічному жанрі вокалісти голосами і звуками виконали світові музичні композиції.

Щорічно музичний форум збирає конкурсантів різних віків – від найменших – 6 років (вони виступають в окремій номінації «Вокал-дебют») до 25 років. Організатори відзначають, що серед учасників більше дітей. Саме вони викликали бурю позитивних емоцій у глядачів. «Дитячі усмішки, сміх, радість, місцями смуток і безпосередні сльози, – ось воно щастя, ради якого хочеться відвідувати такі заходи. Усі учасники хотіли показати і розкрити свій талант, у когось вийшло більше, у когось – менше, але діти дуже старалися. Вони всі вже переможці, тому що всупереч усьому дарили радість оточуючим. Це хороший приклад для нас, дорослих», – поділилася враженнями глядачка концерту Катерина Шатайло.

Не дивлячись на юний вік, учасники виконували серйозні музичні композиції. Цього року в репертуарі зарубіжних гостей були не тільки світові хіти, вони також заспівали і про Україну. Так, наприклад, під керівництвом магістрантки з Китаю ансамбль китайських студентів виконав пісню Софії Ротару «Одна калина». Зала захоплено слухала їх незвичайний вокал і аплодувала стоячи.

Організатори вважають, що учасники приїжджають на конкурс не тільки показати свій талант. «Хочу сказати, що Фестиваль сьогодні – це міжнародний культурний форум, куди приїжджають не лише виступати, але і вчитися майстерності, обмінюватися досвідом колективи і виконавці з кількох держав», – відзначила виконавчий директор Фестивалю Ольга Чурікова-Кушнір.

Уперше цього року до складу журі увійшла генеральний секретар Федерації Асоціації центрів і клубів ЮНЕСКО Молдови, продюсер Євгенія Урсу. Очолив журі австрійський композитор, диригент, професор Віденського університету музики й образотворчого мистецтва, художній керівник Віденського музичного семінару Курт Шмід.

Засновники й організатори Фестивалю – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, Освітньо-культурний центр «Інститут Конфуція», Громадська організація «Пісня скликає друзів». У ЛНУ призналися, що прагнуть вплинути на розвиток вокально-хорового мистецтва, знайти молоді таланти, а також вважають, що Фестиваль допомагає розвивати творчі контакти і співпрацю Луганщини у сфері культури з іншими регіонами.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.