Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Квітень 2018 р.

У квітні 2018 року на Буковині відродився Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів», який було започатковано у 2007 році на Сході України. Вісім років поспіль музичний форум проходив на Луганщині, у стінах Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Конкурс-фестиваль став своєрідним центром вокально-хорового й культурно-просвітницького життя України, ініціюючи значні мистецькі і педагогічні міжнародні проекти. Однак, через вимушену евакуацію навчального закладу з 2014 року фестиваль припинив своє існування.

І тільки через 4 роки відновив свою роботу на Буковині, у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Засновник та ініціатор мистецького заходу – директор конкурсу-фестивалю, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Чурікова-Кушнір, яка сьогодні працює на кафедрі музики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

IX Міжнародний вокально-хоровий конкурс-фестиваль «Хай пісня скликає друзів» відбувся в Чернівцях 22-27 квітня 2018 року і був присвячений пам`яті славетного, легендарного космонавта Леоніда Каденюка.

За час свого існування участь у конкурсі-фестивалі взяли понад 1000 вокально-хорових колективів і солістів-вокалістів з різних країн світу.

Конкурсантів IX Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестивалю оцінювало високоповажне журі з Румунії, Молдови, Італії, Австрії, України.

Голова журі номінацій «Академічний сольний спів», «Хоровий спів», «Ансамблі» – музикознавець, фольклорист, композитор, генеральний секретар Національної Комісії Молдови у справах ЮНЕСКО Костянтин Руснак (Молдова).

Голова журі номінацій «Естрадний сольний спів», «Ансамблі», «Народний сольний спів» – Народний артист України, завідувач кафедри естрадного співу Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв Іво Бобул (Україна).

Зазвичай фестивальні дні розпочалися з урочистого відкриття, репетицій та конкурсних прослуховувань. Для учасників і гостей свята були організовані різні мистецькі заходи. Так, у храмі Трьох Святителів на території Резиденції митрополитів Буковини і Далмації (ЧНУ імені Юрія Федьковича) відбувся концерт духовної музики. Також було проведено фестивальне нічне свято, на якому виступили учасники із фестивальною програмою. Окрім того пройшли концерти учасників номінацій «Естрадний сольний спів» (у Палаці Академічний) та «Академічний сольний спів» (в Органній залі Чернівецької обласної філармонії ім. Дмитра Гнатюка).

Нагородження володарів II, III, IV, V ступенів відбулося окремо в Мармуровій залі ЧНУ імені Юрія Федьковича, а Гала-концерт і церемонія нагородження Лауреатів I ступеня та володаря Гран-прі – у Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської.

Переможцем IX Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестивалю «Хай пісня скликає друзів», володарем Гран-прі став Хор студентів Чернівецького музичного училища «Subito» (ІІІ вікова категорія, номінація «Хоровий спів»).

Відтепер історичне місто Чернівці здобуло новий статус – столиця вокального і хорового мистецтва.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.