Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Другий рік поспіль співуча буковинська земля радо зустріла учасників Х Міжнародного вокально-хорового конкурсу-фестиваль «Хай пісня скликає друзів», який із 2019 року відбувається під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Конкурс-фестиваль з моменту свого заснування здобув певну неповторність, яка, по-перше, полягає в масштабності охоплення напрямків вокального співу. По-друге, музичний форум постійно розвивається, до нього долучаються цікаві творчі особистості і відомі у творчих колах митці. Десятий ювілейний конкурс-фестиваль не став виключенням і мав кілька особливостей.

Цьогоріч участь у конкурсі взяли близько 700 учасників, серед яких представники Молдови, Румунії, Китаю та України. Конкурсанти виступали у традиційних номінаціях: сольний спів (академічний, естрадний, народний), ансамблі, хоровий спів. Для наймолодших учасників, серед яких була чотирьохрічна дівчинка, відновили номінацію «Вокал-дебют» (для учасників віком до 6 років). Учасників оцінювало журі, до складу якого увійшли, як минулорічні музикознавці і хормейстера, так і нові. Серед них – Народні артисти України Дмитро і Назарій Яремчуки та австрійський композитор, диригент, професор, художній керівник Віденського музичного семінару Курт Шмід.

Приємною несподіванкою для всіх стала нагорода Гран-прі. Уперше за історію конкурсу-фестивалю, володарями Гран-прі стало троє сольних учасників: Ірина-Соломон Еліза-Парасківа, Румунія («Академічний сольний спів»); Олена Зварич, Україна («Естрадний сольний спів»); Світлана Петруняк, Україна («Народний сольний спів»).

Ще однією особливістю музичного форуму стали спеціальні нагороди. Так, учасник номінації «Академічний сольний спів» Володимир Щур (м. Хмельницький) отримав запрошення на двотижневий майстер-клас у Відні від голови журі Курта Шміда, який високо оцінив особливий баритон хлопця.

Оргкомітет, травень 2019 р.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.